Sobolew off-road group;) Masz zajawkę na off-road? posiadasz quada/crossa/samochód terenowy? Zarejestruj się i śmigaj z nami;-).

Strona założona po to żebyśmy mogli się informować o wspólnych wyjazdach itp.;) Każdy nowy użytkownik proszony o wpis w dziale *POWITALNIA* ;-) ZAPRASZAM RÓWNIEŻ NA : www.facebook.com/SobolewOffroad

#1 2012-11-23 17:33:20

 SaSikMX

Administrator

Skąd: Sobolew
Zarejestrowany: 2012-11-02
Posty: 112
Punktów :   
Sprzęcior: Rieju
WWW

Off-road - dla amatorów:-)

Off-road (pisane też: offroad, off road) (z ang. poza drogą) – sport motorowy polegający na jeżdżeniu po nieutwardzonych drogach.
W zależności od terenu, po którym się jeździ wyróżnia się kilka odmian off-roadu:
Off-road przeprawowy
odcinki tras danego rajdu lub imprezy podzielone na kilka klas (w zależności od specyfiki terenu oraz pojazdu który ma brać udział w przejeżdżaniu danej trasy): -klasa turystyczna -klasa sport -klasa adventure -klasa extreme .
uwarunkowania terenowe tras[edytuj]
Teren, na którym jest przygotowywana dana trasa ma kolosalne znaczenie dla doboru odpowiedniej klasy pojazdu terenowego. Wyróżnia się pięć ogólnych terenów:
szosowe
szutrowe
piaskowe
błotne
kamieniste
wodne
Rajdy przeprawowe mają głównie charakter przepraw przez przeszkody różnego rodzaju (rzeki, doły błotne, koleiny, strome podjazdy i zjazdy)
Przygotowanie pojazdu
Seryjnie produkowane pojazdy uterenowione mogą brać udział w wielu off-roadowych rajdach. Organizatorzy zazwyczaj przygotowują dla nich trasy prowadzone po mniej wymagającym terenie. Aby pokonać najtrudniejsze trasy potrzebne jest odpowiednie przygotowanie pojazdu, który obejmuje liczne modyfikacje.
Rajdy off-road w Polsce
Większość rajdów off-road organizowanych w Polsce ma charakter otwarty. W Pucharze Polski Off-Road, Poland Trophy czy Magam Trophy mogą startować amatorzy, nie posiadający licencji rajdowej.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
blog.pozyczkabez.pl